2011. november 3., csütörtök

Őszi körút





This is my name


Notes


Készülő képem


Naruto

Valamikor ígértem, hogy az animékről, vagyis a japán rajzfilm kultúráról fogok írni egy-két gondolatot. Mivel ez egy nagyon tág téma, hogy leírjam a gondolataimat, inkább egy dologra szeretnék összpontosítani írásommal mégpedig egy igen ismert alkotásról Kisimoto Maszasi Naruto-ját választottam ki.
Az animéről szerettem volna írni, de jelen esetben is elkerülhetetlen, hogy az eredeti mangából induljak ki.

2007-et írtunk, amikor kezembe vettem az első magyarul megjelent képregényt. Az eredeti megjelenése hazájában 1999 volt. Szóval a már említett művet korábbról is ismertem, mind a rajzfilmet, mint a képregényt. Honnan van a vonzalom e mű iránt? Kérdezhetné az olvasó. Hiszen számunkra ismeretlen világban született. Maszasi mester zsenialitása abban rejlik, hogy minden korosztályt megszólít az alkotásával. Naruto története nagyon összetetté és hosszú. A nagy terjedelem erre is jó többek között.


September 25, 2011 - MR2 Petőfi rádiót hallgatva

A buszon ülve mi mást hallgatnék, mint az MR2 Petőfit. A rádió erőssége, hogy nincs benne politika és olyan zenéket játszanak le, amit más rádióban nem hallani. Ezen a napon Nirvana-nap volt, ami azért is örvendetes, mert nagyon ritkán hallani a nem annyira ismert számokat ettől a meghatározó együttestől.

My HTC mobile

Ez a másik blogom mobile bejegyzésem előzménye.

Már nagyon szerettem volna egy olyan bejegyzés készíteni, ami az új mobilomról szól. Csak valahogy nem találtam hozzá megfelelő felületet.
Kisvártatva, de végre valahára megvan a telefon. A neve HTC Desire S. Röviden annyit, hogy nagyon elegáns és bitang jó fogása van.
Htc-desire-s

Az S megjelölés annyit tesz, hogy egy korábbi készüléknek továbbfejlesztéséről beszélünk. Az adatokról nem írnék semmit, mert inkább a gyártó honlapján minden műszaki információt megkap az ember, amikor utána érdeklődik e csúcskategóriás telefon iránt. A következő mobilos bejegyzésem a saját tapasztalaitaimról fog szólni, hogy milyen elhatásozásból választottam az első okos telefonomat.
Viszont most fáradtnak érzem magam így korai kelés után ezért inkább máskorra hagyom a tapasztalaim bejegyzést.

My HTC Desire S mobile /update/

Posterous blogomra írtam az új mobilomról egy kis bejegyzést. Ide is átmásoltam, mert aki nem ismeri annak itt is elérhető legyen.

Szeptemberben írtam egy rövid összefoglalót az új telefonomról, amelyben előre jeleztem, hogy további írásom olvasható majd róla a tapasztalaimról. Azért választottam ezt a készüléset, mert nagyon sok jót olvastam és olvasok utána. Valaki ezt írta róla, hogy: "htc desir s better then iphone 4." "A HTC Desire S jobb, mint az Iphone 4."
Már egy jó egy hónapja használom a készüléket és nem bántam meg a vételt. Némely hibájára azért szeretném felhívni a figyelmet. Az egyik, hogy az akkumlátora nem bírja sokáig. Nekem kb. hat óra alatt sikerült totál lemerítenem. Szerintem a micro USB kimenete pont ezért nincsen eltakarva, hogy gyorsan fel tudjuk csatlakoztatni a hálóra vagy a számítógépre tölteni. Egy kicsit zavar, hogy az alkalmazásokat nem lehet tematikusan csoportosítani. Viszont ezt a problémát ki lehet kerülni úgy, hogy mappákat kitéve a felületre át lehet őket nevezni, hogy Játékok, Internet ... stb. kedvünkre nevezhetjük át őket. Ha már az alkalmazásoknál tartunk akkor tudni illik, hogy nem lehet az összeset bezárni. Azok a háttérben futnak, de egy újraindítással azokat is eltüntethetjük. Az utolsó negatívum, hogy az ébresztő óra nem csörög, ha kikapcsoljuk a telefont, de ez mellékes szerintem.
Lássuk miért is lenne jobb, mint az Iphone 4 a szememben. (Az Iphone 4 szerintem alkalmazás és akkumlátort ügyében is felülmúlja az összes telefont a piacon, amit Steve Jobs-nak és Apple cégnek köszönhetik az emberek. Ezért óriási nagy tisztelet azok emberek előtt, akik nélkül nem lenne se IOS se Android-os operációs rendszer. Steve Jobs emlékére.) Legelőször is ára, ami szerintem magáért beszél. Másodszor az alul található kis ikonok megkönnyítik a kezelhetőséget. Sorban a következők: Home - Kezdőlap, Menu - Menü, Return - Vissza, Search - Keresés. Még egy légyeges különbség a két telefon közt, hogy ez a telefon kézre áll és nem csúszik ki az ember kezőből, mint például a Samsung Galaxy S Plus, aminek műanyag hátlapja van. Az Iphone 4-nek, pedig az élei nincsenek lekerekítve mint az elődjének.
Összefoglalva nagyon sok telefonnak néztem meg leírását, videóját, véleményeim. Ezeket összevetve határoztam el magam, hogy megvegyem a készüléket. A mai napon pedig készítettem pár fotó, hogy ne csak írjak róla.